zombiji.1w.lv joki,anekdotes,šausmu stāsti

 

Tavi tālrunī esošie faili ir briesmās!


Vēlējos pavēstīt, ka Tavi tālrunī esošie privātie faili var viegli nokļūt svešu cilvēku rokās, tapēc labāk ieteiktu uzmanīties, jo pat rūpnīcas atjauninājumus, jeb ''factory reset'' nespēj visu paslēpt! 
Tāpēc pirms pārdod savu tālruni kādam nezināmam cilvēkam, labāk parūpējies par savu failu drošību.   Pateicoties mūsdienu straujajai tehnoloģiju attīstībai, tiek radītas ļoti daudzas ierīces, kā viedtālruņi, planšetdatori u.c., piemēram pirmajā mēnesī, kopš parādīšanās, tika pārdoti 11 miljoni Galaxy S5 viedtālruņi. Tādējādi pasaulē kļuva par 11 miljoniem ierīču vairāk, kā arī šie ir tikai vienas ierīces pārdošanas rādītāju, bet mūsdienās ir daudzi tūkstoši šādu ierīču.Parasti iegādājoties jaunu ierīci, vecā tiek vai nu nodota pārstrādei vai kādā savādākā veidā tiek iznīcināta, vai arī tiek pārdota kādam citam, pilnīgi svešam cilvēkam. Pārdodot lietotu ierīci parasti cilvēki veic vienkārši rūpnīcas iestatījumu atjaunošanu, kas pēc daudzu cilvēku domām pasargā telefonā bijušo failu nokļūšanu citu cilvēku rokās.
 Tomēr Avast veicot pētījumu, kurā tika iegādāti 20 lietoti telefoni no e-bay un izmantojot datoros esošu programmatūru pierādija, ka no 20 pilnīgi dažādiem tālruņiem (ne tikai Android un iOS.) ir iespējams iegūt tajā kādreiz bijušo saturu, kurš realitātē nav pilnībā pazudis. Avast guvums bija 40 000 fotogrāfijas, no kurām 700 bija kailfoto, kā arī 750 e-pasta ziņas un īsziņas, 250 kontaktu informācija kā arī četru telefonu iepriekšējo īpašnieku identitātes, ar pietiekoši daudz informāciju, lai ar šo telefonu varētu iegādāties kādas lietas internetveikalā (Piemēram Play veikalā.).   Visiem šiem telefoniem faili ir bijuši dzēsti manuāli un/vai izmantojot rūpnīcas iestatījumu atjaunošanas metodi. Tādējādi ar nelielu datora palīdzību tos neesot bijis pārāk grūti atgūt.  Realitātē visu datu iztīrīšana patiesībā nemaz pilnībā neizdzēš to saturu, bet tikai izdzēš norādes uz to atrašanās vietu un parāda šo vietu kā pieejamu pārrakstīšanai, bet kamēr šī vieta nav pilnībā pārrakstīta, failus un aplikācijas ir iespējams atgūt izmantojot pat nepārāk sarežģītu programmatūru. Šāda problēma nav tikai Android ierīcēm, bet arī iOS, Windows Phone un citu platformu mobilajām ierīcēm, kā arī datoriem. Tātad kāds ir risinājums? Kamēr Avast un citas drošības kompānijas stāsta, ka izmantojot viņu ‘’uzlaboto’’ dzēšanas programmu to ir iespējams izdzēst ‘’neatgriezeniski’’, tikmēr viens no vieglākajiem veidiem kā pasargāt informāciju ir to šifrēt pirms failu dzēšanas, tādējādi padarot failu iegūšanu nedaudz grūtāku. Kā arī ir pieejamas citas, drošākas metodes izmantojot datoru programmatūru un citus trikus, pasargāt savā ierīcē atrodamo informāciju. Tomēr, vai Tu uzskati, ka ir nepieciešams izmantot trešās puses aplikācijas, lai ‘’iztīrītu’’ ierīci pirms pārdošanas ir nepieciešama darbība vai tomēr pilnībā bezjēdzīga, vai arī, ja zini kādu labu metodi kā pasargāt savus failus, pārdodot ierīci, vari droši atstāt komentāros. 

Komentāri (0)  |  2014-07-10 19:16  |  Skatīts: 612x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ